Dlaczego warto ubezpieczyć bagaż? | Diamond Finance Ubezpieczenia

Blog

Dlaczego warto ubezpieczyć bagaż?

W zimowym okresie często decydujemy się na mniejsze lub większe podróże. Lubimy wygrzać się w ciepłych krajach, poszaleć zagranicą na nartach lub poczuć klimat tej pory roku w innych miejscach podczas krótkiego city-breaku. Przeczytaj jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu.  Nieważne, gdzie i na ile – nic tak nie uprzykrzy wycieczki, jak problem z bagażem. Warto mieć na ten wypadek ubezpieczenie, które pomoże oszczędzić nam nerwów i stresu. Możesz otrzymać odszkodowanie w następujących sytuacjach:  

  • Opóźnienie bagażu

Bacznie wypatrujesz pojawienia się swojej walizki na taśmie. Czekasz… i czekasz. W końcu wyjeżdża ta ostatnia i nie należy ona do Ciebie. Zgłaszasz to obsłudze, dowiadujesz się, że swoje rzeczy otrzymasz dopiero za kilka dni. W takim wypadku dzięki ubezpieczeniu możesz otrzymać zwrot kosztów wydatków na artykuły pierwszej potrzeby do równowartości określonej w polisie kwoty. 

  • Kradzież bagażu

Chyba największy koszmar podróżującego. Na szczęście dzięki odpowiedniej polisie otrzymasz odszkodowanie w wysokości oszacowanej wartości utraconych przedmiotów.  
Możesz ubiegać się o odszkodowanie w tym przypadku, jeśli bagażu zostanie skradziony  z miejsca Twojego zakwaterowania (jeśli pomieszczenie będzie zamknięte na klucz), Twoja walizka będzie się znajdować w zamkniętym bagażniku, bagaż będzie pod opieką przewoźnika lub oddasz walizkę do przechowalni. 

  • Zniszczenie bagażu 

Jeśli Twój bagaż ulegnie  całkowitemu zniszczeniu, czy to z powodu nieodpowiedniego obchodzenia się z nim na lotnisku, czy to zdarzenia losowego otrzymasz odszkodowanie do wysokości sumy ubezpieczenia, którą wybierasz podczas zakupu polisy.Entuzjastów zimowych sportów na pewno ucieszy informacje, że ubezpieczenie bagażu można często rozszerzyć o przewożone sprzęty. 
W Diamond Finance z przyjemnością pomożemy Ci wybrać idealną polisę. 
Znajdź swojego Agenta tutaj